Nákupní košík
(0/0 Kč)

65. pole

Nakladatelství 65. pole vydává beletrii, naučné knihy, životopisy a dětskou literaturu.

A2 kulturní čtrnáctideník

Nezávislý kritický čtrnáctideník, který reflektuje kulturu v co nejširším pojetí, tedy včetně společenského dění a politiky. Vychází každou druhou středu a má 32 stran novinového formátu.

Akademie múzických umění v Praze

Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze patří k předním českým nakladatelům literatury z oblasti filmu, televize, fotografie, divadla, hudby a tance.

Akademie výtvarných umění v Praze

Nakladatelství AVU se specializuje na tituly z oblasti současného umění. Vydává výstavní katalogy, monografie, studijní texty, sborníky či překladová díla z produkce pedagogů a studentů školy.

Artefactum

Nakladatelství Artefactum publikuje výsledky výzkumu Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky z oblasti dějin umění, architektury a teorie umění.

Atnoonbooks

We publish picture books containing the warmth and the passion of noon for grownups. We create picture books that have storytelling and various forms of visual images such as illustrations, comics, photographs, and graphic arts combined.

Baobab

Malé alternativní nakladatelství ilustrovaných knih pro děti a mládež. Věnuje se vydávání původních textů a zajímavých překladů. Spolupracuje s nastupující generací výtvarníků.

Běžíliška

Nakladatelství originálních, krásných a chytrých knih pro děti s důrazem na kvalitní výtvarné, textové i knihařské zpracování. Naší specialitou jsou leporela a poezie pro děti.

BiggBoss

Uskupení složené z mnoha různě zaměřených osobností. Do současnosti se podařilo vydat Kmeny 0, Kmeny, Kotvy Máje, Město=Médium, Hudba ohně, 2666 Praha Odyssey, Typo 9010, Hotel Praha, Zanzibar...

Bylo nebylo

Vydává knihy pečlivě upravené, mnohdy ručně doknihované, reprinty autorských knih a nabízí volné grafiky.

Casablanca

Nakladatelství Casablanca se zabývá zejména vydáváním odborné a popularizační literatury z oblasti filmu, filmové vědy a historie.

Cesta domů

Malé nakladatelství, které se snaží přispět ke zlepšení informovanosti o umírání, smrti a péči o umírající pro odborníky i laiky.

DharmaGaia

DharmaGaia vydává knihy o mimoevropských duchovních a kulturních tradicích, filozofii, knihy o alternativních kulturách, nekonvenčním rodičovství a knihy o permakulturním zahradničení.

Dynastie

Rodinné nakladatelství Dynastie vydává literaturu nejen pro děti zaměřenou na rozvoj čtenářské i IT gramotnosti. V říjnu 2019 vydalo hned 2 navazující díly Hello Ruby.

Fake Fake Fake

Dceřiná společnost nakladatelství Take Take Take. Nové komiksové nakladatelství ilustrátora Jindřicha Janíčka.

Galerie hlavního města Prahy

Galerie hlavního města Prahy vydává katalogy ke svým výstavám, monografie významných umělců a publikace, ve kterých prezentuje své výstavní prostory v architektonicky zajímavých budovách.

Gnóm

Malé knihy, velká fantazie. Kapesní nakladatelství pro dospělé snílky. Solitérní díla s vysokým obsahem imaginace a myšlenek.

GplusG

Nakladatelství GplusG se věnuje literatuře faktu, původní i překladové beletrii. Významnou část edičního profilu nakladatelství tvoří vzpomínky autorů reflektující židovskou životní zkušenost.

H+H Vyšehradská

Nakladatelství H+H Vyšehradská vydává knihy pro studenty a odbornou veřejnost se zaměřením na historii, hudbu, literární vědu, medicínu a psychologii.

Host

Nakladatelství Host vydává především současnou českou prózu, poezii a překladovou literaturu. V posledních letech do jeho portfolia přibývají i knihy pro děti a fantastika.

Institut umění – Divadelní ústav

Institut umění – Divadelní ústav se mimo badatelské činnosti soustavně věnuje vydávání knih o divadle a umění.

jakost

Nakladatelství se zaměřuje na nonfiction knihy pro děti a mládež. Knížky o věcech kolem nás, nad i pod námi určené dětem, jejich rodičům, prarodičům a kamarádům. Za důvěru jakost zal. 2015!

Knihovna Václava Havla

Vydává především knihy dramatika, disidenta a prezidenta Václava Havla a publikace o jeho životě, díle a myšlenkovém odkazu.

Kudla Werkstatt

Kudla Werkstatt je nezávislé risografické studio a vydavatelství, které je otevřenou platformou pro spolupráci s umělci z různých oblastí. Důraz je kladen na kvalitu a celkové provedení díla.

Labyrint

Nakladatelství Labyrint vydává kvalitní beletrii, knihy o umění, komiksy, literaturu pro děti a časopis Raketa.

Lipnik

Nakladatelství Lipnik se zaměřuje na český komiks. Snaží se hledat kvalitu a originalitu jak formální, tak obsahovou, prozkoumávat komiksové médium a jeho možnosti a hranice.

Lógr

Vydáváme čtvrtletní kulturní magazín Lógr, protože je to potřeba. Moderně, lehce a s humorem.

Malvern

Západní spirituální tradice, mystika, religionistika, hermetismus, literární věda, kulturní antropologie, knihy mezioborové, beletrie a poezie, přírodní vědy, knihy pro děti a rodiče.

Meander

Nezávislé nakladatelství, které se s velkou péčí věnuje originální umělecké tvorbě pro děti a mládež, zejména původní tvorbě a autorské knize, klade přitom velký důraz na výtvarné pojetí titulů.

Mot

Totální likvidace všech legendárních komiksů a románů z Motu. Ceny od 10 do 100 Kč.

Muzeum umění a designu Benešov

Muzeum umění a designu vydává pravidelně brožury k probíhajícím výstavám a k větším výstavním projektům připravuje každý rok obsáhlý katalog. Dále vydává publikace o umění, designu a architektuře.

Národní filmový archiv

Národní filmový archiv je jeden z klíčových domácích vydavatelů publikací filmovědného zaměření. Vydává knihy, české filmy (DVD/BD) a také časopis pro vědeckou reflexi kinematografie Iluminace.

No Ordinary Heroes

Komiksové knihkupectví pro všechny malé i velké čtenáře. No Ordinary Heroes je láska ke komiksům, ilustraci a obrazovým knihám. Nechte se unést příběhem, barvami nebo černobílou linkou.

Nová beseda

Nezávislé nakladatelství podporující objevné autory a zvídavé čtenáře. Spojujeme odborníky ze společenských a technických věd. Na jejich pomezí vznikají ideje přispívající k odpovědnější společnosti.

Paper Jam

Vydavatelství Paper Jam Milana Hodka se zaměřuje na vybranou literaturu českých, ale i zahraničních autorů.

Paseka

Nezávislé nakladatelství, které vydává kvalitní prózu, nonfiction, knihy pro děti i komiksy.

Petrkov

Nakladatelství Petrkov se zaměřuje na vydávání kvalitních knih. Ve svém repertoáru má několik kmenových autorů, např. Bohuslava Reynka, Suzanne Renaud či malíře a ilustrátora Pavla Čecha.

Pipasik

Pipasik je malý tvůrčí tým – Zuzana Šuleková a Jitka Musilová. Vymýšlí a vyrábí kreativní papírové hry pro děti.

Poketo

Malé nakladatelství (nejen) pro děti. Tvoříme knížky na cesty do kapsy, edukativní pomůcky pro lepší čtení a psaní a naposledy i deskové hry.

POP – PAP

Knižní studio POP – PAP vydává hravé knihy a výrobky z papíru pro děti, rodiče i fajnšmekry. Navrací se k tradici a poctivé ruční práci. Pobavte se s papírem a zažijte jedinečné knižní dobrodružství!

revue Prostor

Revue Prostor je literárně-kulturní pololetník se samizdatovou minulostí.

ROE

ROE je mininakladatelství, animační ateliér a textilní dílna v jednom. V autorských knížkách, sešitech a doplňcích se všechny tyto disciplíny prolínají.

Rubato

Nakladatelské studio Rubato bylo založeno roku 2010. Jeho záměrem je zpřístupňovat hodnotnou, náročnou, osvěžující a intelekt povzbuzující literaturu, především z oblasti prózy a esejistiky.

Runa

Nakladatelství Runa vydává překladovou beletrii převážně z hispánských a jihoslovanských literatur.

Sedmá generace

Dvouměsíčník Sedmá generace vychází od roku 1991 s cílem reflektovat sociální a ekologické aspekty vývoje soudobé civilizace a zasazovat je do širších souvislostí.

Studio Yinachi

Komunikační studio Yinachi je spoluvydavatelem mnoha úspěšných knih (Kmeny, Obsese, Zde jsou psi aj.). Jeho mottem je tzv. „art meets commerce“ neboli spojení značkové komunikace a umění. Kromě vydavatelské činnosti Yinachi funguje jako reklamní agent

Take Take Take

Nakladatelství, které roku 2015 založili dva absolventi UMPRUM, grafická designérka Nikola Klímová a ilustrátor Jindřich Janíček, vzniklo z nadšení ke kvalitně graficky zpracovaným knihám.

Trigon

Trigon vydává knihy z oblasti tradičního hermetismu, ezoteriky, magie a alchymie a její symboliky, dále beletrii a knihy o výtvarném umění.

Trystero

Trystero bylo založeno v roce 2015 jako nezávislé nakladatelství zaměřující se na kvalitní angloamerickou a francouzskou komiksovou produkci, ať už jde o komiksové romány, či stripové antologie.

Upapæpop

Autorská tvorba na poli současného grafického designu a ilustrace. Studio, tiskárna a nakladatelství z Hradce Králové.

Verzone

Vydává především původní knihy pro děti a moderní čínskou literaturu.

Vltavín

Nakladatelství Vltavín se specializuje na tituly z oblasti výtvarného umění. Vydává výstavní katalogy, monografie, sborníky či umělecké knihy.

wo-men

Malé artové nakladatelství orientující se na umělecké knihy (nejenom) s genderovým zaměřením. Baví nás dělat knihy ambiciózní svým obsahem i vzhledem.

Xaoxax

Vršovické knihkupectví se zaměřením na obrazovou knihu a komiks. Prezentuje malé nezávislé nakladatele, české i zahraniční produkce, zavedené autory i studenty a zajímavé amatéry.