Nákupní košík
(0/0 Kč)

65. pole

Vydává knihy o cestování, mořeplavbě a touze po dobrodružství, tituly s ekonomickou a filozofickou tematikou, dětskou literaturu, hudební biografie, českou beletrii a další knihy.

Akropolis

Nakladatelství Akropolis vydává kvalitní českou i zahraniční literaturu, publikace z oblasti literární teorie a historie, dějin umění, popkultury či teorie komiksu.

Artefactum

Artefactum bylo založeno roku 1994 pro publikování výsledků výzkumu Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky. Vydává publikace věnující se dějinám umění, architektuře a teorii umění. Objednávky knih zasílejte na e-mail: artefactum@udu.cas.cz

Baobab

Baobab iniciuje a podporuje mladé talenty, rozvíjí fenomén dětské autorské knihy, mapuje současnou evropskou scénu a snaží se seznámit české publikum se zahraničními ilustrátory.

BiggBoss

Zapomenutá architektura, pražské podzemí, výtvarné umění i život a dílo českých subkultur. To je multižánrové nakladatelství BiggBoss.

Bohemian Taboo

Bohemian Taboo Stories: Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy je název prvního titulu nakladatelství Bohemian Taboo. Kniha vyšla přesně před rokem a vzbudila nadšené ohlasy čtenářů i recenzentů.

Bylo nebylo

Nakladatelství Bylo nebylo vydává knihy pro děti i dospělé, pečlivě upravené a mnohdy ručně dokončované nebo netradičně vázané. Dále nabízí menší i větší grafiky a reprinty autorských knih.

Centrala

Nakladatelství Centrala vzniklo v roce 2007 v Polsku a od roku 2014 působí také ve Velké Británii. Od podzimu 2017 vydává komiksy a picturebooky i v Česku.

Cesta domů

Cesta domů se snaží přispět ke zlepšení informovanosti o umírání, smrti a péči o umírající. Vydává publikace pro odborníky i laiky, lidi na konci života i pečující, pro děti i rodiče a studenty i učitele.

DharmaGaia

Nezávislé rodinné nakladatelství, které od roku 1992 publikuje knihy o mimoevropských kulturách, osobnostním rozvoji, ženské spiritualitě, psychologii, rodičovství i permakultuře.

Dynastie

Rodinné nakladatelství vydává knihy s přesahem. Tentokrát přichází s novinkou, čtvrtým pokračováním příběhu o dobrodružném myšákovi, který se vydá po stopách vědce v knize Einstein: Myšákova fantastická cesta prostorem a časem.

jakost

Nakladatelství se zaměřuje na nonfiction tituly pro čtenáře od 10 do 100 let. Hledá knihy, které představují různé obory lidské činnosti. Knihy nejsou určeny jen dětem, ale i laikům se zájmem o obor.

Kher

Nakladatelství Kher zesiluje hlas romských autorů – podporuje romské autory v tvorbě, vydává jejich díla a propaguje literaturu Romů ve společnosti formou autorských čtení a vzdělávacích seminářů. Objednávky zasílejte na e-mail nakladatelstvi@kher.cz.

Knihovna Václava Havla

Knihovna Václava Havla vydává texty dramatika, disidenta a prezidenta Václava Havla, texty o něm a další související literaturu s posláním uchovávat a dále šířit jeho duchovní odkaz.

Lipnik

Nakladatelství Lipnik se zaměřuje na český komiks. Snaží se hledat kvalitu a originalitu jak formální, tak obsahovou, prozkoumávat komiksové médium a jeho možnosti a hranice.

Lógr

Lógr je literární čtvrtletník zaměřený na současnou beletrii, komiks a poezii.

Národní filmový archiv

Národní filmový archiv je jeden z klíčových domácích vydavatelů publikací filmovědného zaměření. Vydává knihy, české filmy (DVD/BD) a také časopis pro vědeckou reflexi kinematografie Iluminace.

Nová beseda

Nová beseda je nezávislé nakladatelství, které podporuje objevné autory a zvídavé čtenáře. Spojuje odborníky a odbornice z humanitních, společenských a technických věd.

Pipasik

Učí děti hrou. Vymýšlí věci dle principů Montessori „Já jsem to zvládl sám“. Děti v hrách řeší drobné úkoly, ve kterých si samy nebo s pomocí dospělých poradí a uspějí. Pro ratolesti dnes můžete na e-shopu nakoupit s 15% slevou pomocí kódu KNIHEX15.

Poketo

Poketo je malé nakladatelství pro děti. Tvoří malé knížky vhodné na cesty, edukativní pomůcky, deskové hry a vymýšlí vystřihovánko-omalovánky. Jejich motto je jednoduchost, estetičnost a zábava.

Rubato

Nakladatelské studio Rubato bylo založeno roku 2010. Jeho záměrem je zpřístupňovat hodnotnou, náročnou, osvěžující a intelekt povzbuzující literaturu především z oblasti prózy a esejistiky. Nákup knih je nutné domluvit s nakladatelem.

Take Take Take

Nakladatelství, knihkupectví a grafické studio manželů Janíčkových se zaměřuje na vydávání knih a tisk plakátů bez ohledu na současné trendy či poptávku. Nakladatelství letos slaví 5 let od založení.

Trystero

Trystero bylo založeno v lednu 2015 jako nezávislé nakladatelství zaměřující se na kvalitní angloamerickou a francouzskou komiksovou produkci, ať už jde o komiksové romány, či stripové antologie.

Upapæpop

Pod hlavičkou královéhradeckého studia Upapæpop vznikají autorské ilustrace, knihy či grafiky. Součástí a středobodem studia je tiskárna věnující se tradičním grafickým postupům.

verzone

Letos slaví 10 let od založení! Vydává knížky pro děti a vede oceňovanou edici moderní čínské literatury Xin.

Větrné mlýny

Větrné mlýny vydávají dobré knihy, pořádají literární festival Měsíc autorského čtení, provozují a produkují filmy, které se různými způsoby dotýkají literatury.

wo-men

wo-men je nezávislé umělecké nakladatelství orientující se na literárně-fotografický dokument, které baví dělat knihy inspirující svým obsahem i vzhledem.