Barion Pixel
Nákupní košík
(0/0 Kč)

ahaslovakia

„Nemyslím si, že tradiční slovenské výšivky patří do muzea. Proto jsem se rozhodl výšivky zpracovat optikou současného grafického designu. Vznikla tak kniha AHA, která vyhrála několik designérských cen a byla vystavovaná v mnoha evropských zemích.“ Tomáš Kompaník

BFLMPSVZ

BFLMPSVZ je platformou pro publikování knih a zinů s progresivním přístupem k fotografii a knižnímu designu. Spolupracuje s umělci ze střední Evropy a bylo založeno Stanislavem Břízou na sklonku roku 2014.

Brody

Nakladatelství Brody se zaměřuje na literaturu z Dálného východu, ať už prozaickou, nebo teoretickou, a pozornost věnuje také literatuře ruské.

Bylo nebylo

Spíše než žánr charakterizuje nakladatelství poetický jazyk, hravá forma a touha sdělovat a sdílet. Více se meze nekladou. Vydává poezii i autorské knihy, knížky pro děti i beletrii pro dospělé.

edition lidu

Mladé mezinárodní nakladatelství se sídlem v Praze. Jeho cílem je podpora a prezentace současné umělecké tvorby a knižní kultury a její uchování pro další generace.

Formall

grafické studio

jakost

Vydala knížky D.O.M.E.K., D.E.S.I.G.N a Z.A.H.R.A.D.A.

Knihex

Knihexové notesy

Lipnik

Nakladatelství Lipnik se zaměřuje na český komiks. Snaží se hledat kvalitu a originalitu jak formální, tak obsahovou, prozkoumávat komiksové médium a jeho možnosti a hranice.

MAKE*detail

MAKE*detail úzce propojuje redakční a grafickou práci. Má za sebou sbírky poezie, cestopis, odborné sborníky i výukové příručky. Tvoří také propagační materiály ke kulturním a vzdělávacím akcím.

POP – PAP

Nové knižní studio POP – PAP vydává hravé knihy a výrobky z papíru pro děti, rodiče i fajnšmekry. Navracíme se k tradici a poctivé ruční práci. Zažijte s námi kreativní papírové dobrodružství!

Rubato

Nakladatelské studio Rubato bylo založeno roku 2010. Jeho záměrem je zpřístupňovat hodnotnou, náročnou, osvěžující a intelekt povzbuzující literaturu především z oblasti prózy a esejistiky.

Take Take Take

Nakladatelství, které roku 2015 založili dva absolventi UMPRUM, grafická designérka Nikola Klímová a ilustrátor Jindřich Janíček, vzniklo z nadšení ke kvalitně graficky zpracovaným knihám.

Trutnov – město draka

Trutnovské občanské sdružení, které vydalo komiks Drak nikdy nespí.

Trystero

Trystero bylo založeno v lednu 2015 jako nezávislé nakladatelství zaměřující se na kvalitní angloamerickou a francouzskou komiksovou produkci, ať už jde o komiksové romány, či stripové antologie.

Upupæpop

Upupæpop je grafické studio působící na poli kultury a knižního designu. Upupæpop je tiskárna – experimentální prostor pro ruční tisk, knihtisk a práci s papírem. Upupæpop je malé nakladatelství.

Verzone

Nakladatelství Verzone se soustřeďuje především na vydávání uměleckých monografií, čínské moderní literatury a knih pro děti.

wo-men

Nakladateství wo-men se zaměřuje na stylizované literárně-fotografické dokumenty. Pilotním projektem je kniha Slečny Barbory Baronové a Dity Pepe, která mapuje fenomén neprovdaných žen u nás od 20. let 20. století.